Izbor za najboljeg hrvatskog mladog poljoprivrednika organizirali su zastupnica u Europskom parlamentu Sunčana Glavak, Jutarnji list i Ministarstvo poljoprivrede.
-Iznimno nam je velika čast što smo uopće sudjelovali na ovom izboru i nadamo se da ćemo dostojno predstaviti Hrvatsku na europskom izboru ove godine. Počeli smo sa šest hektara na posjedu, prošle godine smo prijavili 95, a ove godine imamo namjeru prijaviti oko 120 hektara, od čega 80 posto sijemo i prerađujemo heljdu. Bavimo se isključivo poljoprivredom - istaknula je na svečanosti Tamara Pocedulić, supruga najboljeg mladog poljoprivrednika Darija Pocedulića.
Poljoprivredno gospodarstvo Pocedulić iz Gornjeg Kućana inovativno je gospodarstvo koje se bavi uzgojem varaždinske heljde i proizvodi bezglutenske prehrambene i druge proizvode od te žitarice.
Njihovi mlinci od varaždinske heljde proglašeni najboljim inovativnim proizvodom na 9. Sajmu zimnice, ekoloških i autohtonih proizvoda, a primili su i nagradu - Superior Taste Award 2023. International Taste Instituta iz Bruxellesa za svoje heljdine krekere.
-Čestitam Dariju i njegovoj vrijednoj obitelji na ovoj vrijednoj nagradi. Obiteljsko gospodarstvo Pocedulić član je naše lokalne akcijske grupe, a naš LAG im je dodijelio i bespovratna sredstva na natječaju za Tip operacije 4.1.1. - Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava, kojima su, između ostalog, nabavili i protočnu sušaru za sušenje zrna. Ovi mladi poljoprivrednici, koji uspješno vode inovativno gospodarstvo, spojili su dugu tradiciju uzgoja heljde i moderni tržišni pristup. Obitelj Pocedulić uspjela je sačuvati i oživjeti heljdu, autohtonu poljoprivrednu kulturu ovoga kraja i svojom inovativnošću, osmišljavanjem niza proizvoda od heljde, pokazati kako ostvariti dodanu vrijednost u poljoprivrednoj proizvodnji. Siguran sam da će Poljoprivredno gospodarstvo Pocedulić biti uspješno i u europskoj konkurenciji mladih poljoprivrednika - istaknuo je u čestitci Marijan Škvarić, predsjednik Lokalne akcijske grupe Sjeverozapad.
Rad LAG-a Sjeverozapad financiran je iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj: Europa ulaže u ruralna područja (Udio sufinanciranja: 90% EU, 10% RH).