HUMANITARNA AKCIJA: Pomozimo obitelji Hranić kojoj je u požaru uništena obiteljska kuća!

Poseban račun za uplatu financijske pomoći otvorila je Udruga žena Jurketinec.

  • 0
  • 68 views

U požaru koji je krajem prošlog mjeseca u kasnim večernjim satima buknuo u naselju Selnik u Općini Maruševec, obitelj Hranić ostala je bez obiteljske kuće.

Požar do kojega je, kako je utvrđeno nakon očevida, došlo uslijed prijenosa topline i temperature iz zidanog dimovodnog objekta na drvenu gredu krovišta ugasili su članovi Vatrogasne zajednice Općine Maruševec, vatrogasci DVD–a Maruševec i DVD-a Donje Ladanje. Na sreću, ozlijeđenih nije bilo no obitelj Hranić ostala je bez krova nad glavom.

Odmah po tragičnom događaju, Općina Maruševec je baki Katarini, samohranoj majci Karmen i kćeri Steli osigurala smještaj te novčanu potporu kako bi lakše prebrodile ovo vrijeme, a krenula je i organizacija humanitarne akcije u koju se uključila i Udruga žena Jurketinec.

Udruga je pokrenula „Humanitarnu akciju za uređenje kuće obitelji Hranić“ u cilju prikupljanja financijskih sredstava i materijalnih dobara kako bi se do 20. prosinca 2024. godine skupila sredstva koja će se utrošiti za plaćanje građevinskih usluga i materijala potrebnog za obnovu kuće.

Humanitarna akcija registrirana je pri Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, a Udruga žena Jurketinec je otvorila poseban račun za donacije IBAN: HR4723400091511302257 kod Privredne banke Zagreb d.d.

-Do sada su se odazvali brojni sugrađani i društva s područja Općine koji su spremni donirati te vjerujemo da će se uz pomoć građana brzo prikupiti potrebna sredstva. Ovakva se nesreća može dogoditi svakom od nas, a Maruševčani su oduvijek imali veliko srce kad je trebalo nekome pomoći u nevolji – ističe predsjednica Udruge žena Jurketinec Željka Pintarić.

-Pozivamo privatne i pravne osobe da se i sada odazovu humanitarnoj akciji i doniraju u skladu s mogućnostima kako bi krenulo uređenje doma obitelji Hranić. Zahvaljujemo svima na izraženoj solidarnosti i sudjelovanju o ovoj humanitarnoj akciji – poručuje načelnik Maruševca Mario Klapša.

Udruga žena Jurketinec, Jurketinec 56, 42243 Maruševec

Mladi simfoničari Barcelone i Varaždina - video
Prev Post Mladi simfoničari Barcelone i Varaždina - video
Hrvati godišnje pojedu gotovo 23 kg ribe: Crofish kao jedini sajam ribarstva izravno promovira uspjehe cijelog sektora
Next Post Hrvati godišnje pojedu gotovo 23 kg ribe: Crofish kao jedini sajam ribarstva izravno promovira uspjehe cijelog sektora
Related Posts

Leave a Comment:

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

A link to set a new password will be sent to your email address.

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our pravilima privatnosti.